UstaBoya.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon Fikirleri
  4. »
  5. Pastel Renklerle Dekorasyon

Pastel Renklerle Dekorasyon

Editör Editör -
49 0
pastel-renklerle-dekorasyon

Pastel renklerle dekorasyon evlerinizin ve ofislerinizin daha ferah olmasını sağlayabilmektedir. Pastel renkler hemen hemen her tür mobilya ile uyum sağlayan renk türleri arasında yer alır. Bu sebeple de dekorasyonda zorluk yaratmaz ve modern görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Çocuk Odalarında Pastel Renkler

Pastel renklerle dekorasyon çocuk odalarında oldukça sık tercih ediliyor. Çocukların hayal gücünden yararlanmak bu anlamda doğru olabilir.

Metalik renklere sahip geometrik desenler seçerseniz odada daha canlı ve neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Pastel renkler gerek kız gerekse erkek çocuk odalarında mükemmel sonuçlar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Yatak Odasında Pastel Renkler

Pastel renkler çoğu kişi tarafından romantizmin etkisi olarak görülebiliyor. Bu durumda ise yatak odalarında pastel renklerden faydalanmak isteyen ve ortama daha romantik bir hava katmak isteyen kişiler bulunuyor.

Yatak odasında pastel renklerle dekorasyon gözü yormadığı gibi şık bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Pastel renklerin uyumu ise büyük önem taşıyor. Bu renkleri zıt ve birbirine yakın olanlar şeklinde kategorize etmeniz dekorasyon anında fayda verici olabilir.

Pastel Renklerle Banyo Dekorasyonu

Pastel renklerin huzur verici etkisi pek çok insan tarafından biliniyor. Günün yorgunluğu ve stresini atmak için ise duş almak en çok yapılan eylemlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Pastel renklerle banyo dekorasyonu tüm stresi atmanıza yardımcı olduğu gibi daha dingin bir ruh haline bürünmenizi sağlıyor. Bu sebeple ise fayanslarda, dolaplarda, aksesuarlarda pastel renk kullanımı banyo dekorasyonlarının bir parçası haline geliyor.

Pastel Renklerle Çalışma Odası Dekorasyonu

pastel-renklerle-dekorasyon
Pastel Renklerle Dekorasyon

Çalışma odasında yoğun renklerin kullanımı odak noktasını dağıtarak verimliliğin azalmasına neden olabilir. Bu sebeple göz yormayan renklerin tercih edilmesi dekorasyonda farklılıklar yaratmaya yardımcı olurken verimliliği de artıracaktır.

Pastel renklerle çalışma odası dekorasyonu sadece mobilyalar ile sınırlı değildir. Duvarlarınızda pastel boya tercih etmeniz ufak dokunuşlar sayesinde dekorasyonu doğrudan etkileyecektir.

Pastel Renklerle Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasında kullanabileceğiniz pastel renkler mavi, sarı, pembe, pudra olabilir. Bu renkleri masalarınızda, masa örtülerinizde hatta sandalyelerinizde tercih edebilirsiniz. Birbirine yakın renkler ile bütün oluşturabilir veya zıt renklerin uyumundan faydalanabilirsiniz.

Üstelik beyaz renk daima pastel renklerle uyumlu olmaktadır. Pastel renklerle dekorasyon yaparken beyazdan da yardım alabilirsiniz. Pastel renkli tablolar da kurtarıcınız olabilir.

Duvarlarda Kullanılabilecek Pastel Renkler

Pastel renklerle dekorasyon yaparken eşyalarını değiştirmek istemeyen bireyler için duvar boyası renkleri nelerdir ve hangisi oldukça sık tercih ediliyor. Profesyonel anlamda boyacı hizmeti almak bu konuda kişilere çözüm imkanı sunuyor.

Boyacıların oluşturmuş olduğu özel renkler olduğu gibi hali hazırda satışa sunulan pastel renkler de dikkat çekmeyi başarıyor. Ev ve ofislerde en çok tercih edilen pastel renkler ise şampanya, pudra, nil yeşili, mavi, tarçın olarak ön plana çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir