UstaBoya.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Duvar Boyası
  4. »
  5. Açık Gri Duvar Boyası ve Özellikleri

Açık Gri Duvar Boyası ve Özellikleri

Editör Editör -
403 0
acik-gri-duvar-boyasi

Açık gri duvar boyası ile iç dekorasyon çalışmalarında gri ve tonları ile görsel açıdan estetik çalışmalar yapılabilir. İç cephe ve dış cephe boyama işlemlerinde kullanılan açık gri boyalar, estetik açıdan uyumludur.

Gri renk dış ve iç cephe boyama kategorisinde tercih edilen bir renktir. Gri tonları kir götüren renklerdir ve beyaz renk ile uyumlu özelliklere sahiptir. Gri tonu kir göstermez ve görsel açıdan estetik yapısını korur.

Açık Gri Duvar Boyası Nerede Kullanılır?

acik-gri-duvar-boyasi
Açık gri duvar boyası

İç tasarım kategorisinde değerlendirilen gri renk, asma tavan uygulamalarında iki renkli çalışmalarda sıklıkla kullanılır. Silikonlu ve silinebilir açık gri duvar boyası ile iç cephe boyama işleminde kullanılırken, dış cephe için tercih edilen boyalar yağmur, kar ve benzeri olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı özelliklere sahiptir. Neme karşı dayanıklılık, rutubet ve benzeri etkenlerin oluşumunu engelleme gibi özellikler bir boyada olması gereken özelliklerdir.

Gri renk kiri belli etmeyen bir renktir. Gözü yormayan ve aynı zamanda dekorasyon çalışmaları ile uyumlu olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Açık Gri Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Boya işleminde ilk aşamada dikkat edilmesi gereken profesyonel yöntemlerdir. Öncelikle altta kalan açık gri duvar boyası kapatabiliyor mu? Bu sorunun cevabı boya sarfiyatını doğrudan ilgilendirecektir. Öncelikle astar niteliğinde bir boya ile işe başlanmalıdır. Bu astar boya altta kalan rengi kapatmalıdır. Daha sonra silikonlu ve silinebilir kaliteli gri boya vurulmalıdır. Bu şekilde boyama işlemi çok daha ekonomik olacaktır.

Boya işlemi öncesinde duvarda döküntü veya çatlak var ise bu durumda bu çatlaklar ve döküntüler kapatılmalıdır. Daha sonra zımpara gereken yerler zımpara ile düzleştirilmelidir. Zımpara sonrasında boyama işlemi yapılmalıdır.

Kaliteli Gri Duvar Boyası

acik-gri-duvar-boyasi

Boya işleminde dikkat edilmesi gereken konu boya kalitesidir. Boyanın kalitesiz olması durumunda silme esnasında açık gri duvar boyası eskimeye başlar. Kirlenen boyanın silinmesi durumunda boya daha uzun ömürlü olur. Silme işleminde özel temizlik kimyasalı kullanılmalıdır. Temizleme işleminin seri bir şekilde yapılabilmesi için bu konuda uzman boyacılara ihtiyaç vardır.

Desenli Gri Boya

Kendinden desenli dekoratif boya işlemi son zamanların trend boyama yöntemleri arasında yer alıyor. Sünger, bez ve diğer malzemelerle yapılan boyama işleminde görsel açıdan şık ve estetik görünümlü boya yapılabilmektedir. Açık gri duvar boyası ve beyaz en çok kullanılan iki renktir. Dış cephe boyamada ve iç cephe boyamada bu iki renk tercih ediliyor.

Mutfak, çocuk odası, salon, koridor, oturma odası dekorasyonu, ofis ve benzeri birçok mekan için özel gri desenli boyama işlemi gerçekleşmektedir. Boyanacak yerin genişliği bu kategoride fiyatlandırma işlemini doğrudan ilgilendirmektedir. Açık renkli gri boya iç cephe, koyu renkli gri boya ise daha çok dış cephe için kullanılıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir