UstaBoya.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon Fikirleri
  4. »
  5. Son Moda Duvar Kâğıdı Modelleri Hangileridir?

Son Moda Duvar Kâğıdı Modelleri Hangileridir?

Editör Editör -
67 0
son-moda-duvar-kagidi-modelleri

Son moda duvar kağıdı modelleri silinebilir olması ve kolay döşenebilir olması bu ürünlere olan ilgiyi artırmıştır. Her yıl yeni model kağıtlar çıkıyor ve bu modeller kısa sürede tükeniyor. Son zamanlarda duvar desenli ürünlere olan ilgi artmış durumdadır.

Duvar boyamada devrim niteliğinde olan duvar kağıtları, animasyonlu özelliği ve kaliteli görsel özellikleri öne çıkan ürünlerdir. Boyaya nazaran daha temiz ve daha kolay uygulanabilir olması bu ürünleri popüler hale getirdi. Duvar kağıtlarında model ve renk seçeneği oldukça fazladır. Her yıl trend haline gelen yeni duvar kağıtları piyasaya sunulmaktadır.

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar kağıdı tercihinin doğru bir şekilde yapılması durumunda estetik bir dekor oluşacaktır. Salon, mutfak, çocuk odası ve oturma odası gibi bütün mekanlar için Son moda duvar kağıdı modelleri uygulanabilir. Ofis, büro ve dernek ve benzeri yerlerde de duvar kâğıtları kullanılıyor. Duvar kağıtlarındaki desen çeşitliliğinin yanı sıra üç boyutlu resim imkanı sunması bu kategoride tercih işlemini zorlaştırıyor.

Duvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gereken husus renk tercihi ve desen tercihidir. Renk/desen tercihinin doğru bir şekilde yapılması dekor çalışmasının başarılı olmasında önemlidir. Mobilya, perde, halı ve dolap rengi ile takım oluşturacak renk ve desen tercih edilmelidir. Mutfak fayansı, duvar rengi, zemin rengi ve dolap rengi de son moda duvar kağıdı modelleri tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlardır. Önemli olan uyumlu renklerin veya aynı tonda renklerin tercih edilmesidir.

Son Moda Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

son-moda-duvar-kagidi-modelleri
son moda duvar kağıdı modelleri

Öncelikle uygulama alanında gerekli temizlik işlemleri yapılmalıdır. Kırık, çatlak ve çökükler doldurulmalı ve zımpara yapılacak yerler daha düz hale getirilmelidir. Tavan boyası, yağlı boya ve kartonpiyer işlemi daha önceden yapılmalıdır. Son moda duvar kağıdı modelleri boya, kartonpiyer ve diğer işlemlerden sonra tercih edilmelidir.

Priz gibi çıkarılabilir parçalar çıkarılmalıdır. Süpürgelik takılacaksa önce son moda duvar kağıdı modelleri yapılmalı daha sonra süpürgelik takılmalıdır. Rulo duvar yüksekliğinden on santim fazla kesilir. İkinci rulo ise birinci rulo ile desen uyumlu olacak şekilde yine on santim fazla kesilir. Yapıştırıcı duvara sürülür ve ilk rulo yapıştırılır. Işıklı olan bölümden yapıştırma işlemi yapılmalıdır. Yapıştırırken dikkatli olunmalı ve desenlerin aynı hizada olmasına özen gösterilmelidir.

Son Moda Duvar Kağıtları

Bu yıl duvar desenli gri tonlar revaçtadır. Ayrıca üç boyutlu duvar desenli kağıtlara olan ilgi artmıştır. Simli metalik desenli parlak kağıtlar da tercih ediliyor. Altın sarısı, gümüş beyazı ve üç boyutlu resimli duvar kağıtları ev ve ofis dekorunda öne çıkıyor. Üç boyutlu dijital baskılı parlak duvar kağıtları da oldukça popüler. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte duvar kağıtlarındaki kalite artıyor. Baskı çözünürlüğünün artması ile birlikte kaliteli ürün seçeneği artmıştır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir