UstaBoya.net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Duvar Boyası
 4. »
 5. En Çok Boyanan Duvar Renkleri Nelerdir?

En Çok Boyanan Duvar Renkleri Nelerdir?

Editör Editör -
42 0
en-cok-boyanan-duvar-renkleri

Günümüz dekor dünyasında en çok boyanan duvar renkleri her yıl değişiklik gösteriyor. Son zamanlarda, bu kategoride gri ve tonları popülerdir.

Evin dekor yapısına uygun açık renkli boyalar da sıklıkla tercih ediliyor. Renk tercihinin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için mobilya, dolap, halı, perde ve diğer bölümlerin renkleri göz önünde bulundurulmalıdır.

En Çok Boyanan Renkler Nerede Kullanılır?

Evlerde en önemli yerler salon ve mutfaktır. Salonda ve mutfakta genellikle açık tonlu en çok boyanan duvar renkleri popülerdir. Çocuk odası ve yatak odası gibi yerlerde pembe renk hâkimdir. Salon, oturma odası ve mutfak için açık renkli duvar boyaları tercih ediliyor.

Salonda kendinden desenli boyalar da oldukça popülerdir. Parlak, metalik, kadife ve sedefli desenli boyalar salonu daha gösterişli hale getirmektedir. Bunun yanı sıra özel yöntemlerle desen oluşturma işlemi de son zamanlarda popüler hale gelmiş durumdadır. Süngerle, kumaşla veya desenli rulo ile boyama işlemleri dekorasyon açısından mükemmel sonuçlar ortaya çıkarıyor.

En Çok Boyanan Renkler ve Boya Kalitesi

en-cok-boyanan-duvar-renkleri
en çok boyanan duvar renkleri

İç cephe için silikonlu boyalar vazgeçilmezdir. Silikonlu kaliteli parlak boyalar silinebilir ve uzun ömürlüdür. Her renk için özel silikonlu ürünler ön planda değerlendiriliyor. Silikonlu kaliteli duvar boyası renkleri tercih ederseniz kolaylıkla silinebilir ve uzun süre dayanabilir. Uzun yıllar estetik özelliğini koruyan silikonlu kaliteli boya kullanmak uzun vadede kar getirir. En çok boyanan duvar renkleri kaliteli boya ile mükemmel bir görünüme sahip olmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Boya Renkleri

Duvar boyama işleminde en çok tercih edilen renkler şu şekilde sıralanabilir:

 • Pudra,
 • Mercan,
 • Antrasit Mavi,
 • Antrasit Yeşil,
 • Gri,
 • Buz Mavisi,
 • Fil Dişi,
 • Açık Gri,

Bütün bu renkler iç cephe boyama işleminde en çok tercih edilen renkler içerisinde yer alıyor. En çok boyanan duvar renkleri katalogdan tercih edilebilir. Katalogdaki renkler ile boya rengi her zaman için uyum sağlamaktadır.

Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

en-cok-boyanan-duvar-renkleri

Popüler duvar renkleri kadar boyanın yapılışı da önemlidir. En çok boyanan duvar renkleri kategorisinde öne çıkan silikonlu boyalar maksimum kaliteli özelliklere sahiptir. Boya yapma işlemi öncesinde duvar temizlenmelidir. Temiz bir duvar daha kaliteli bir şekilde boyanabilir. Duvardaki çatlaklar ve kırıklar doldurulmalıdır ve çökmüş yerler düzleştirilmelidir.

Boya işlemi öncesi zımpara işlemi önemlidir. Zımpara boyanın düz ve parlak görünmesini sağlar. Zeminin düz olmaması ve boya için uygun olmaması boyanın kalitesini düşürür. Boyama işleminde dikkat edilmesi gereken husus rulo tercihidir.

Boyanın pürüzsüz olması için sentetik rulo tercih edilmelidir. Desenli ve diğer standart rulolardan daha kaliteli olan bu ruloyla boya işlemi daha kaliteli olur. Boyanın bulaşacağı yerler kağıtla kaplandıktan sonra boya işlemine geçilebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir