UstaBoya.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon Fikirleri
  4. »
  5. Bir Günde Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Bir Günde Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Editör Editör -
43 0
bir-gunde-dekorasyon-nasil-yapilir

Pek çok kişi zaman ile yarışırken ‘bir günde dekorasyon nasıl yapılır’ sorusuna cevap arıyor.  Yaşam koşullarının her geçen gün zorlaşması zamanın değerini daha çok ortaya koyuyor. Bu sebeple ise Kısa sürede ev boyamak için püf noktaları öğrenerek işe başlamanız zaman açısından tasarruf sağlayacaktır.

Her işte olduğu gibi boya işinde de bir takım dikkat edilmesi gereken unsurlar yer almaktadır. Bu unsurları doğru bir şekilde dikkate aldığınızda kısa süre içerisinde boyama işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Ertelediğiniz boyama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Boyama İçin Hazırlıkları Gerçekleştirin

Bir günde dekorasyon nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız önceliğiniz mutlaka hazırlıkları gerçekleştirmek olmalıdır. Boya için uygun zemin hazırlamak ve zamanınızı göz önüne alarak planlamalar yapmak en büyük yardımcınız olacaktır.

Hayalinizdeki rengin ne olduğuna ve dekorasyon için hangi rengin daha uygun olduğuna karar vermelisiniz. Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Tercihi ile işe başlamanız eyleme geçmeniz için daha çok motivasyon elde etmenize yardımcı olacaktır.

Dekorasyon İçin Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Boyama öncesinde dağınıklıkları toplamanız son dakika oluşabilecek karmaşıklığın önüne geçmenize yardımcı olacak ve rahat bir şekilde boyamanızı gerçekleştirme imkanı sunacaktır.

Gereksiz mobilyaların alandan uzaklaştırılması hareket kabiliyetinizi artıracak birer etkendir. Boyayacağınız bölgede duracak eşyaları ise alanın orta kısmına toplamanız gerekmektedir. Bunun üzerine serilen örtüler ise boyama esnasında eşyaların kirlenmesini engelleyecektir.

Ne Kadar Boyaya İhtiyacınız Var?

Dekorasyon esnasında boyama yapacağınız alanların boyutlarını öğrenmek ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu belirlemek adına oldukça önemlidir. Duvarlarınızın en ve boy ölçüsünü alabilir ve ikisini çarptığınız durumda alanı bulabilirsiniz. Metrekare başına boya yüzey hesabı yapmanız sizlere yardımcı olacaktır.

Bir Günde Dekorasyon Nasıl Yapılır?| Boyayı Satın Alın

bir-gunde-dekorasyon-nasil-yapilir
Bir Günde Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Dekorasyon esnasında boyama işlemi gerekli ise daha önce belirlemiş olduğunuz alana uygun ebatlarda boyanızı satın almalısınız.

Boyaya başlamadan önde en gerekli işlemlerden biri budur. Yeterli boya almaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde zamandan kayıp söz konusu olabileceği gibi renk uyuşmaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fırça ve ruloları almayı da unutmayın.

Duvarlarınızı Boyaya Hazırlayın

Duvar boyama işlemine başlamadan önce duvarların uygun olup olmadığını kontrol edin. Boya çatlamaları ve soyulmalar mevcutsa bunlardan kurtulun.

Duvarlarınızı boyaya hazırlayın ve temizlik işlemlerinizi gerçekleştirerek delikleri doldurun. Bu durum pürüzsüz bir şekilde boyama işleminin gerçekleşmesini sağlayacak ve kusursuz görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Boyamaya Başlayın

Dekorasyon için en önemli ilkelerden biri duvar boyama işleminin kusursuz olmasıdır. Bir günde dekorasyon nasıl yapılır sorusuna hazırlıklardan sonra boyama işleminin incelikleri ile devam etmek mümkündür.

Boyama işlemine ilk olarak küçük fırçalar yardımı ile birleşim noktalarının kestirmesiyle başlayabilirsiniz. Bu işlem sonrasında geniş alanlar büyük rulo ve fırça yardımı ile kolaylıkla boyanacaktır. Boyama bittikten sonra ise alanı temizleyerek yeni havalandırabilir ve yerleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir