UstaBoya.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Boya Ustası
  4. »
  5. Boyacınıza Soracağınız Beş Soru

Boyacınıza Soracağınız Beş Soru

Editör Editör -
40 0
boyaci

Evin dekorasyonuna hava kazandıran duvar boyaları doğru seçim yapıldığında ve boyacınız ile fikir alışverişinde bulunduğunuzda harika sonuçlar çıkacaktır. estetik açıdan şahane görünümler elde etmeye yardımcı oluyor. Fakat burada en önemli unsur doğru boya seçimi oluyor.

Kaliteli ve doğru tonlara sahip boyalar uzun ömürlü olabildiği gibi ferah bir ortam yaratmaya da yardımcı oluyor. Boyacı, boyanın kalite ve doğru seçimi kadar önemli birer unsur olarak ön plana çıkıyor. Boya ustasının profesyonel kişilerden seçilmesi ve sorunsuz bir boya işlemi gerçekleştirmesi adına bazı sorular yöneltmek gerekebiliyor.

Boyacı ustasına soracağınız beş soru mükemmel sonuçlar elde etmenize ve sorunsuz bir şekilde süreci atlatmanıza yardımcı olabilmektedir. Soruların doğru seçimi son derece önemlidir.

1-İşi Kimin Yapacağını Sorun

Boyacınıza soracağınız beş soru arasında en önemlilerinden birisi işin kimin tarafından gerçekleştirileceğidir. Pek çok boya ustası onlardan hizmet almayı talep ettiğiniz takdirde yerine iş arkadaşları veya çıraklarını gönderebilmektedir. Bu durum ise hizmette aksaklıklara neden olabilmekte ve istediğiniz sonucu almanıza engel teşkil edebilmektedir.

Profesyonel boya ustası arıyorsanız ve anlaştığınız kişinin hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bunu görüşme esnasında bizzat bildirmeniz en doğrusu olacaktır. Bu sayede istenmeyen sürprizlerle karşılaşmamış olacaksınız. İşi Kimin yapacağını sorun ve bu doğrultuda anlaşmalarınızı gerçekleştirin.

2- Boyama Öncesi Yapılması Gerekenler Hakkında Bilgi Edinin

boyaci
Boyacı

Anlaşma yaparken zamanın ne kadar değerli olduğunu unutmayın. Sorunsuz bir şekilde boyama işleminin gerçekleşmesi adına boyama öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi edinin. Buna uygun olarak eşyaların hareket ettirilmesi gerekip gerekmediğini sorabilirsiniz.

Odadan çıkarılması gereken eşyalar varsa bunları öğrenebilir boyacı gelmeden çıkarılmasını sağlayarak uygun zemin hazırlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında örtülmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz. Eğer boyacı tüm bu işlemleri kendisi gerçekleştiriyorsa detaylı bilgi edinmeniz zaman tasarrufu sağlayacak ve gereksiz yorulmanızı engelleyecektir.

3- İstediğim Yüzeyi Nasıl Elde Edebilirim?

Profesyonel boya ustası dekorasyon konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bu sebeple soracağınız beş sorudan biri ‘İstediğim Yüzeyi Nasıl Elde Edebilirim’ sorusu olmalıdır. Zira parlak bir yüzey mi istiyorsunuz yoksa mat bir yüzey mi bunu doğrudan iletmeniz sizlerin faydasına olacaktır.

Bozulmamış bir yüzey istiyorsanız ve duvarınızın yüzeyi pürüzler ile kaplı ise size uygun olan yöntemleri daha net biçimde iletebilir. Fakat nostaljik duvarlar elde etmek istiyorsanız bunu da dile getirerek nasıl bir yöntem izleyeceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

4- Ayrıntılı Teklif İsteğinde Bulunun

Siz istemediğiniz sürece detaylı bilgi vermeyebilir. Hazırlıkta neler yapılacağı, gerekli olan malzemelerin neler olduğu, hangi alanların boyanacağı, boyanın kaç kat uygulanacağı önceden sorulması gereklidir.

5- Boya Hizmeti Sigortalı Mı?

Anlaşma yapmadan önce işlemlerinin sigortalı olup olmadığını bilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira yapılan yanlışlık ve işin temiz gerçekleştirilmemesi müşteriyi bütçe açısından zora sokmaktadır. Sigortalı boyacı vermiş olduğu zararı kendi bütçesinden karşılamalıdır.

Boyacılık ile ilgili bir sertifika almayı düşünürseniz eğer bu yazımız tam size göre: Boyacı Sertifikası Nereden Alınır? | Nasıl Alınır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir